יתרונות חלב נאקות

הו הקשר בין מחלות לב וסוכרת, מחלות מפרקים, עור או מעי כרוניות, לבין טיפולים כימותרפיים והתפתחות גרורות במחלת הסרטן, ואפילו לדיכאון ומחלת אלצהיימר?  מה המשותף לדלקת חניכיים ולטרשת נפוצה?

וכיצד משפיע חלב הנאקה על מחלות רבות כל כך, השונות זו מזו?  

בכל התרבויות השבטיות, בהן מגדלים גמלים, מספרים על נפלאות חלב נאקות ועל תרומתו של למערכת החיסון ולטיפול במחלות. רובנו שמענו בשנים האחרונות "משהו" על ערכו הרפואי לבריאות האדם. 
עם זאת, לרבים מאיתנו חסר עדיין מידע רב על מחקרים קליניים שנעשו, 
על הניסיון המצטבר בטיפול בחולים, והשפעתו של השימוש בחלב נאקות על סטאטוס של מחלות שונות.

לחלב נאקות אכן יש ערך רפואי רב ביותר – השימוש בחלב נאקות מסייע לטיפול במחלות רבות, בהן לרפואה הקונבנציונלית כלים חלקיים ומוגבלים בלבד לטיפול בחולה. ברבות ממחלות אלו, תרומתו של חלב נאקות עשויה להיות גדולה ואף דרמטית בשיפור התמונה הקלינית של המחלה ואיכות חייו של החולה.
לאור ערכו הרפואי, הכריז האו"ם על חלב נאקות כ"מזון על", המסייע לטיפול בסוגים שונים של סרטן, באיידס, שחפת, צהבת, ומחלות רבות נוספות (FAO, 18 באפריל 2006).

"המרכז לחקר חלב נאקות", לצד החברה, אוסף תיעוד מדעי, על השפעת השימוש בחלב על סטאטוס מחלות רבות – מחקרים קליניים מכל העולם, Case studies, ומעקב מחקרי פרטני (אנקדוטלי) אחרי חולים רבים, המשתמשים בחלב נאקות לטיפול במחלתם.


באופן כללי:

• לחלב נאקות פעילות אנטי דלקתית יוצאת דופן.

• חלב נאקות דומה בהרכבו לחלב אם אנושית ומכיל, בין היתר, אימונוגלובולינים / גמאגלובולינים / נוגדנים  (מאבני הבנין של מערכת החיסון שלנו, ובהתאמה פיזיולוגית לגוף האדם), כמות משמעותית מאד של סידן (פי 3.5 מחלב פרה), ויטמין C וברזל (פי 3), ואחוז נמוך של שומן (2%) וכולסטרול (בעיקר HDL).  

• "מזון על "- הכמות והאיכות המרשימה של חומרים חיוניים בחלב – סידן, ויטמין C, ברזל ונוספים, והתאמה מדהימה של חלבונים, התורמים לחיזוק מערכת החיסון שלנו, כל אלו תומכים בהגדרת החלב כ"מזון על". 

• אלרגיות – החלב אינו גורם לרגישויות או אלרגיות (להוציא חריגים מועטים ביותר), כולל אי סבילות ללקטוז  או אלרגיה לקזאינים. 

• טווח הזמן לתחילה ועיקר השינוי, ברוב המחלות, יהא בין מס' ימים לארבעה חודשים, בהתאמה למחלה ולנתוני החולה. בחלק מהמחלות נצפה לרגיעה טובה ויציבה (רמיסיה), ובחלקן נוכל לראות המשך הטבה לאורך זמן בתסמיני המחלה. בכל המחלות נצפה לשיפור באיכות חייו של החולה.

• חלב נאקות פועל ותורם להטבה ברוב המחלות, בהן ניתן לטפל בחולה בסטרואידים/ קורטיזונים.

מה המשותף למחלות השונות, ומדוע משפיע חלב הנאקה בעוצמה רבה כל כך?

בשנים האחרונות מוקדשת במחקר תשומת לב רבה למערכת החיסון המולדת ולמאפיין המרכזי שלה – הדלקת
הדלקת הכרונית הוכרה כתורמת חבויה ומעודדת של כמעט כל מחלה כרונית, רשימה הכוללת, לצד מחלות ברורות כדלקת מפרקים ומחלת קרוהן, גם סוכרת ודיכאון, לצד מחלות קטלניות מאד כמו מחלת לב ושבץ מוחי.  כמעט בכל המחלות – במחלות כרוניות בכלי דם, כמו גם בכל המחלות הכרוניות האוטו-אימוניות, במחלת אלצהיימר, ואפילו בסכיזופרניה… 

בכל המחלות המצוינות נמצא רמות גבוהות של דלקתיות.

לאחרונה התגלו ראיות ברורות לקשר בין התפתחות סרטן לדלקת, גם בקידום הפיכתה של רקמה קדם סרטנית לרקמה ממאירה, וגם בהתפתחות גרורות סרטניות.
בחקר הסרטן, ההכרה בחשיבותה של הדלקת להתפתחות הסרטן מכוונת כעת גישות טיפוליות חדשות, שיתמכו בפעולת התרופות הקיימות, באמצעות האטת התהליך הדלקתי.

לחלב נאקות איכויות יוצאות דופן. אחת התכונות הדומיננטיות והחשובות ביותר ביניהן, היא האנטי דלקתיות – היכולת המדהימה לדכא תהליכים דלקתיים. הפחתת רמת הדלקת הכרונית, ע"י השימוש בחלב הנאקה (לצד הטיפול הרפואי והתרופתי), עשויה לסייע לנו באופן משמעותי לטיפול במחלה ולתהליך הריפוי.